Cseresznyevirágzás Londonban

Cseresznyevirágzás Londonban

A cseresznyevirágzás minden évben emlékezetes jelenség annak, aki élete során látta már ezeket a különleges rózsaszín fákat egyszerre virágba borulni.

Ezeknek a nemesített díszfáknak a jellegzetes, rózsaszínű virágai tavasszal (március vége és május eleje között) nyílnak, néhány hét erejéig igazán varázslatos hangulatot teremtve, főként olyan helyeken, ahol egy egész fasort vagy parkot alkotnak a cseresznyefák.

Ilyen gyönyörű ültetvényekből pedig Londonban sincs hiány, most megnézzük, hogy hol tudjátok őket megcsodálni városszerte, ugyanis a cseresznyevirág különböző fajtái különböző időpontokban virágoznak.

Kew Gardens (Kew, Richmond, London, TW9 3AE)

London legnagyobb botanikus kertje a legkézenfekvőbb hely cseresznyevirágzáskor, egészen pontosan a híres Pálmaház mögötti rózsakert. Itt többféle cseresznyevirág fafajtát találsz, amelyek színváltozatai gyönyörű harmóniában virágoznak. Ha azonban követed a körkörös ösvényt, akkor a King William's Temple és a Temperate House közötti szakaszon egészen mély rózsaszín cseresznyevirág fákat is láthatsz.

Kyoto Garden, Holland Park (Ilchester Place, W8 6LU)

Japán híres lélegzetelállító cseresznyevirágfáiról, ezért logikus, hogy a londoni japán kert (Kyoto Garden) is otthont ad néhány példánynak. A halványrózsaszín fák a kert apró tava és miniatűr vízesése fölé magasodnak, gyönyörű színfoltot kölcsönözve a zen menedéknek.

Greenwich Park (SE10 8QY)

Greenwich Park közepén magasodó dombot megmászva, túl az Obszervatóriumon és a Planetáriumon, keresd meg a Blackheath Avenue-t, ahonnan a jobb oldalon egy merőleges gyalogút ágazik el a Rangers House és a rózsakert felé. Ezen az egyenes úton a fák egymásba dőlnek, és egy gyönyörű japán stílusú cseresznyevirág-alagutat hoznak létre. Fényképezőgép legyen nálad!

St Paul's Cathedral (St. Paul's Churchyard, EC4M 8AD)

Azt tartják, hogy Londonban a legfotogénebb cseresznyefák a St Paul's Cathedral templomkertjében találhatóak. Nem csoda, ikonikus az épület mögöttük.

Regent's Park (NW1 4NR)

A Regent's Parkban található Chester Roadon 2015-ben eltávolították a cseresznyefákat, ugyanis a beteg 'Prunus Kanzan' fajtát az ellenállóbb 'Prunus Sunset Boulevard'-ra cserélték. Helyileg a nagy parkot átszelő két legszélesebb út mellett találod az új telepítést, valamint az Avenue Gardensben, a Broad Walk közelében.

St James's Park

Furcsa mód ebben a királyi parkban nincs sok cseresznyefa, de az a kevés, ami van, gyönyörűen mutat. A legszebb talán a tó Buckingham Palota felöli végénél található kilátópontról látható, ahogyan elnézünk a Whitehall mesebeli épületei felé, az egyéb fák alól egy cseresznyevirágfa hajlik a víz fölé.

Herne Hill (SE24)

Egy kevésbé ismert cseresznyefa virágzó hely, különösen a Stradella Road és a Winterbrook Road között valamint a Half Moon Lane mellett.

Kensington Gardens (Hyde Parkban)

Sajnos a Hyde Parkban nagyon kevés a cseresznyevirág, de szerencsére a Kensington Gardens kicsit pótolja ezt a hiányt. Ha a Lancaster Gate nevű bejáraton érkezünk a parkba, akkor láthatunk nagyon szép cseresznyefákat. Emellett a Kensington Gardens déli részén található Albert emlékműnél is csodálatos telepítésben gyönyörködhetünk.

Battersea Park (SW11 4NJ)
Ugyan nem királyi park, de itt a Spring Tree Walk sétányon, is találni a rózsaszínű fákból.

Ha szívesen sétálnál velem London titkos helyszínein, sohasem hallott történeteket hallgatva akkor küldj nekem egy üzenetet, beszéljük meg a részleteket. Persze akkor is írhatsz ha szívesebben követnéd az útikönyvek ajánlatát, azokhoz is vannak elképesztő történeteim. :) Ágota
idegenvezeteslondon@gmail.com

Ha hasznosnak találod a változatos és izgalmasabbnál-izgalmasabb bejegyzéseket az "Idegenvezetés London" blogon és Facebook oldalon, akkor kérlek, támogass egy kávé árával, hogy még sokszor találkozhassunk legalább a képernyőn keresztül. www.buymeacoffee.com/agotabf

Facebook: Idegenvezetes London
Instagram: @idegenvezeteslondon
X (korábban Twitter): @Idegenvezetes_L

Read more

Magyarok Londonban: Sass Flóra, az első magyar női Afrika-kutató

Magyarok Londonban: Sass Flóra, az első magyar női Afrika-kutató

Megkockáztatom, hogy alig néhányan hallottatok Sass Flóra (helyenként Szász) magyar származású, londoni kötődésű Afrika kutatóról, pedig nem csak felfedezései de élete is meglehetősen érdekes. Sőt mi több, Ugandában emléktáblát találunk az emlékére, de erről egy kicsit később. Kezdjük a történetet ott, hogy 1841-ben egy székely kisbirtokosi családba Nagyenyeden megszületett egy

By Agota