Egy napos kirándulás Londonból: a doveri fehér sziklák

Egy napos kirándulás Londonból: a doveri fehér sziklák
photo by IndiraFoto from Pixabay 

Dover fehér sziklái Anglia tradicionális kapuját képezik, a szigetország itt van a legközelebb a kontinentális Európához. A csatorna itt a legkeskenyebb, a part túloldalán álló francia kikötőváros Calais, csupán 34 km-re van Dovertől.

Az úgynevezett Shakespeare-szikla az abszolút legközelebbi pont Európához, ahonnan átlátni a kontinensre ami fordítva is igaz, tiszta időben Calais-ból jól láthatók Dover sziklái.

photo by Willi Heidelbach from Pixabay 

A mintegy 110 méter magas sziklaformáció elsősorban mészkő tartalmának köszönheti a színét, amelyet még jobban kiemelnek a fekete kovakövet tartalmazó rétegek.

Az időjárás viszontagságainak kitett sziklák évente 1 cm-t veszítenek azonban a szélükből, sőt olykor előfordul, hogy futballpálya méretű darabok zuhannak le belőlük, aminek következtében a szigetország lassan távolodik Európától.

photo by Nadia LoCurto from Pixabay 

Úgy tűnhet, hogy itt életnek nyoma sincs, valójában azonban sokrétű állat- és növényvilág telepedett meg az apró kis kiszögelléseken, több madárfaj fészkel a sziklákon, köztük a sirályhojsza és a csüllő kolóniái.

A környéken rengeteg túralehetőség közül választhattok, én a Dover Castle és a Dean Castle közötti kb. 10 mérföldes (azaz kb. 16 km-es túrát ajánlom), melyhez minden információt megtaláltok ide kattintva.

Londonból Dover nagyon egyszerűen elérhető vonattal, az utazás mindössze 1,5 óra: London St. Pancras vonat állomás - Dover Priory vasút állomás

Ha szívesen sétálnál velem London titkos helyszínein, sohasem hallott történeteket hallgatva akkor küldj nekem egy üzenetet (idegenvezeteslondon@gmail.com), beszéljük meg a részleteket. Persze akkor is írhatsz, ha szívesebben követnéd az útikönyvek ajánlatát, azokhoz is vannak elképesztő történeteim. :) Ágota

Read more

Magyarok Londonban: Sass Flóra, az első magyar női Afrika-kutató

Magyarok Londonban: Sass Flóra, az első magyar női Afrika-kutató

Megkockáztatom, hogy alig néhányan hallottatok Sass Flóra (helyenként Szász) magyar származású, londoni kötődésű Afrika kutatóról, pedig nem csak felfedezései de élete is meglehetősen érdekes. Sőt mi több, Ugandában emléktáblát találunk az emlékére, de erről egy kicsit később. Kezdjük a történetet ott, hogy 1841-ben egy székely kisbirtokosi családba Nagyenyeden megszületett egy

By Agota